Periferia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Periferia

Kansainvälinen foorumi/ Rahvusvaheline foorum/ Internationellt forum
 
PääsivuPääsivu  GalleriaGalleria  Latest imagesLatest images  RekisteröidyRekisteröidy  Kirjaudu sisäänKirjaudu sisään  

 

 Eestlane päivik

Siirry alas 
+2
Agnes
Tauno Taunola
6 posters
Siirry sivulle : Edellinen  1, 2, 3, 4
KirjoittajaViesti
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyMa Maalis 29, 2010 8:09 pm

Eesti keel on mahlakas ja ekspressiivne aga me ei oska võõras keeles väljendada endast nii hästi kui emakeeles oskame. Kahjuks.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyTi Maalis 30, 2010 6:32 am

"Nykästäänpä nämä munkit huiviin ja lähetään nykimään."

No see võiks eesti keeles olla sõbralikult nii: "Vitsutame need pontsikud keresse ja läki tatsama" Smile

Mis on "nõianool"? Ma ei tea muidugi täpselt, aga minu teada eesti keeles sellist haiguse nimetust ei kasutata või vähemalt mina ei ole kuulnud.
Siiski panin neti.ee otsingusse selle sõna ja leidsin vastava: http://haldjas.folklore.ee/Berta/tahtpaev-suurneljapaev.php
No siit lugedes on "nõianool" Taunole vist omal kohal, mida pattu ta küll teinud on, huvitav? Rolling Eyes

Aga ise jälle targem, aitäh!
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyTi Maalis 30, 2010 11:00 am

Noidannuoli latinaksi on lumbago, sitä googaltessani löysin tämän sivun joka ehkä voi selittää vähän.

https://www.arst.ee/et/Kusimused-ja-vastused/view_question/1602/lumbagolumbalgia

Huomaan että usein eestiläisillä sivuilla sanotaan että issisas ja noidannuoli olisi sama asia, mikä se mielestäni ei ole. Issiashermohan säteilee koko selän kautta reiteen asti ja voi olla hyvinkin pitkäaikainen, noidannuoli iskee alaselkään, menee yleensä pois itsestään parin päivän päästä. Näin kävi minun tapauksessani, tänään en olisi muistanut koko noidannuolta jos en olisi eksynyt tähän keskusteluun...

Tein kyllä hyvin huolimattoman google-tutkimuksen, älkää ottako väitettäni lääketieteellisenä totuutena.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyMa Elo 16, 2010 4:43 pm

Kas sellelt Taunolt on pliiats kadunud, kui ta ei ole ammu enam siia mitte mitagi kirjutanud. Mul hakkab puhkus möödas olema, neljapäeval juba kolmeks päevaks järjest tööle, aga järgmine nädal läheb vist veel enam või vähem puhkamiseks, sest ma lubasin ainult üheks päevaks tööle minna. Siis järgmise nädala lõpuks Turu arhipelaag ja kutsub.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyMa Elo 16, 2010 9:54 pm

Minu pliiats on olnud nüri, kuis on suvi. see on olnud suviteras... (Arvan et see nalja on mõistetamatu eestiks).

Ma üritan kirjutatda enam sügisel soomeks ja eestiks, mul on olnud suvel nii palju projekti et ma ei ole jõudanud.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyMa Elo 16, 2010 10:34 pm

No pole hullu, küll see pliiats ükskord üles leitakse, ilmselt "suviteras" on Tauno keeles, et pliiats on suvisel teritus "hooldusel" ja vajab ihumist enne rasket sügis-talvist õppehooaega Very Happy Siis kodused toimetused ja suvised projektid läbi ja jõuab tegeleda ka vähe unustatud teemadega Wink
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyLa Helmi 12, 2011 3:16 pm

Täna on päikepaistelie laupaev. Nüüd ma mene otsima minu tüdruki tantsitundilt, siis ma kirjutan enam. Nii poole tundi pärast...
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyLa Helmi 12, 2011 5:33 pm

Tagasi kodus. Minu tütar on alustanud Dancehall-tantsi, omamoodi jamaica/reggaetantsi, ma ei ise korralikult teada mis see on, vist ma olen muutumas vanaks...

Kui ma alatin sees kirjutada, minu teine tüdruk helisti, tema auto ei läinud käima. Ma sain aidata koos mind oma auto. Ônneks elame samas kvartalis.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyLa Helmi 12, 2011 11:51 pm

Nii tubli Taunokene!
Et siis tütar on alustanud mingit Dancehall-tantsu, ega mina ka tea, mis asi see on, aga vanana ma end sellegipoolest ei tunne Rolling Eyes
Ja see, et sa alati kui hakkad siin kirjutama ja teine tütar helistab, et ta auto ei lähe käima, siis see on ju ometi hea, et elate ühes kvartalis ja saad teda aidata. Üks hea ja tore isa ikka aitab oma tütrekesi, olgugi, et tütred vahel ehk targemadki isast? On ju nii?
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptySu Helmi 13, 2011 4:25 pm

Mitu korda minu tüdruki on targemadki minu...

Eestiks ma nägi ühe linki dancehallist:

http://www.freeflowstudio.eu/?page_id=1136

Ja soomeks:

http://fi.wikipedia.org/wiki/Dancehall
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyTi Helmi 15, 2011 9:01 pm

Ohjah, mina olen selleks küll liiga vana Rolling Eyes
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyTi Helmi 15, 2011 11:17 pm

Samuti mina Agnes... Minu tütar on seitseteist aasta ja ma pidan et ta katsetab uusi tegevuksi. Ta on palju kodus vanema sõsare koos ja on hea kui ta leiutab elama ja sõbra (sõberi? siis ystäviä, monikossa?) ka kodu väljapoolelt.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyMa Maalis 14, 2011 8:00 pm

Täna on Eestis emakeelepäev:
Takaisin alkuun Siirry alas
pikkuMYY

pikkuMYY


Viestien lukumäärä : 108
Join date : 19.02.2010
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyMa Maalis 14, 2011 9:40 pm

Aitähh, Urpo! See oli tõeliselt kaunis kingitus emakeelepäeva puhul. Sa oled ikka tõeline eesti keele FÄNN Smile)

Kuid saadan omalt poolt Teile kõigile eesti keele sõpradele lingi täna hommikul Vikerraadio eetris olnud E-etteütlusest.
Seal saate lugeda - kuulata ja ka proovida ise kirjutada seda ilusat ja rasket keelt. mida Te kõik nii usinasti ja VÄGA-VÄGA hästi kirjutate. TUBLID OLETE!!!

http://vikerraadio.err.ee/saade/etteutlus2011/tulemused/

Head puremist Wink
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyPe Maalis 18, 2011 12:43 pm

Õnneks emakeele nädal veel kestab, siis ei ole ka minu tänu hiljaks jäänud kõigile siinsetele foorumlastele, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid kellel on huvi seda keelt tundma õppida ja osata! Nii vähe kui meid nagu oli näha selles Urpo saadetud videos eesti keelt emakeelena rääkivaid inimesi maailmas on, siis see tuntud "Pistoda" lauluke filmist "Viimne reliikvia" pani mõtlema selle laulu sõnade üle, kui asendaks selle "pistoda" sõna "eesti keel" sõnaga? "Ühel seikleval priiuserüütlil olgu eesti keel alati vööl, ...see "relv" on ka imelik talisman, mis hoiab sind päeval ja ööl,.... mis on selle hind, ja kas ta jääb või kaob... "?

Aitäh teile kallid sõbrad, eesti keele õppijad ja purssijad, teie annate meile usku meie emakeelt ikka ja alati edasi hoida!
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyLa Maalis 19, 2011 12:44 am

Nüüd ma olen jälle koolis töös, õpetan soome keelt lapsil kes on sündined Rootsis. Keegi oskab hea soome, keegi mitte sugugi. Kaks tüdrüki üheksanel aastal pidab sugukeelist. Meie tähendame lugeda keegi kerge teksti eestiks. Kerge, nii et õpetaja saa aru...

Kas Agnes või pikkuMyy voib anda nõu? Lühike tekst keegi kann huvita 14-15 aasta tüdruki? Näiteks luuletus.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptySu Maalis 20, 2011 2:37 pm

Ehk sobiks see väike M. Pulleritsu luuletus:

TERVITUSLAUL

IGAL UUEL HOMMIKUL,
ÜTLEN: TERE HOMMIKUST!
IGAL UUEL ÕHTUL,
ÜTLEN: TERE ÕHTUST!
SIIS KUI SAABUB ÖÖ,
SOOVIN MA: HEAD ÖÖD!
SIIS KUI PÄIKE TAEVAS,
ÜTLEN: TERE PÄEVAST!

Või eesti laste aabitsa luuletus:

Meie kiisul kriimud silmad,
istus metsas kännu otsas.
Piip oli suus ja kepp oli käes,
kutsus lapsi lugema.
Kes ei mõistnud lugeda,
see sai tukast sugeda.
Kes see luges aru sai,
sellele ta tegi pai.


Very Happy Jõudu sulle Tauno, see on igati tänuväärt ettevõtmine.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptySu Maalis 20, 2011 2:39 pm

Tänan väga Agnes!
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptySu Maalis 20, 2011 5:24 pm

Täna on päikepaisteline pühapaev. Viimasel nädalal see aeg ma olin laeval Stockholmi ja Ahvenamaa vahel countryristlemisel. 15 countrybändi samas laevas! Aga täna on harmooniline ja rahulik päev.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyPe Loka 14, 2011 1:00 am

Ma teadan, ma olen laiskloom. Aga ma olen lugenud teie eestlase vestluse ja üritanud saada aru kõigest, nii ma ei ole usustanud eesti keelt täilikult.

Samuti on mõnikord raske teada mist kirjutada kui elus ei toimu midagi uut. Aga täna on reede, nüüd ma lähe magama ja homme ma lähen poolelt paevalt naaberlinna Söderköpingi õpetama soome keelt viiele õpilasele.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyPe Loka 14, 2011 3:05 pm

Soome tund selgitadud. Nüüd raamatukogu, roog pood, selle pärast poisi saab harjutada autosõitamist jalkpalliväljakil, mängida jalkpall ja sõita tagasi koduse.

Muuten sana ""mängida", takoittaako se sekä pelaamista, kuten esim jalkapallo, kortit ja shakki, että myöskin soittamista, kuten pianoa? Ruotsissa "pelataan" (spela) sekä pelejä että soittimia. Täällä kauan asuneiden suomalaisten kielessä kuulee usein muunnelman "Minä pelaan kitaraa". Tosin suomessakin vanhentuneessa kielessä puhutaan "soittopeleistä".
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 EmptyPe Loka 14, 2011 9:53 pm

Ramo kirjoitti:
Mul on vaba päev. Keskpäeval lähen linna juuksuuri ja pärast seda vahetan talvkummid mu autole. Õhtupoolikul on veel plaanis minna raamatukogu ja veel hiljem mulle tuleb talve küttepuud. Pean need veel kuuri kanda.

Õhtul lähen sõbraide juurde sauna ja vaatama kui ilus on nende uus katus, mida nad on maja peale ehitanud.

Ega sa ei pahanda Ramo, kui väheke parandan grammatikat kuigi kogu tekst oli täiesti arusaadav. Leia erinevused:

"Mul on vaba päev. Keskpäeval lähen linna juuksuri ja pärast seda vahetan autol talvekummid. Õhtupoolikul on plaanis minna veel raamatukokku ja hiljem tulevad mulle talve küttepuud. Pean need veel kuuri kandma.
Õhtul lähen sõprade juurde sauna ja vaatama nende maja äsja ehitatud uut katust."

Tauno tekst: Soome tund selgitadud. Nüüd raamatukogu, roog pood, selle pärast poisi saab harjutada autosõitamist jalkpalliväljakil, mängida jalkpall ja sõita tagasi koduse.

Leia erinevused:

"Soome keele kursustel käidud ?.. Nüüd raamatukokku, toidupoodi ja peale seda poiss saab harjutada autosõitu, mängida jalgpalli ja tagasi koju."

Aga Ramol on õigus - kõik mängivad! Very Happy Mängin pilli, mängin jalgpalli, mängin kaarte ja malet, samas mängin lastega lapsemänge...
Teinekord võib teine inimene "mängida" teise inimesega ka selles halvas mõttes.

Olete niiii tublid! Jätkake samas vaimus! cheers
Takaisin alkuun Siirry alas
Sponsored content





Eestlane päivik - Sivu 4 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 4 Empty

Takaisin alkuun Siirry alas
 
Eestlane päivik
Takaisin alkuun 
Sivu 4 / 4Siirry sivulle : Edellinen  1, 2, 3, 4

Oikeudet tällä foorumilla:Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Periferia :: Asialinja/Asjalik vestlus/Saklig konversation :: Viro/Eesti/Estland-
Siirry: