Periferia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Periferia

Kansainvälinen foorumi/ Rahvusvaheline foorum/ Internationellt forum
 
PääsivuPääsivu  GalleriaGalleria  Latest imagesLatest images  RekisteröidyRekisteröidy  Kirjaudu sisäänKirjaudu sisään  

 

 Eestlane päivik

Siirry alas 
+2
Agnes
Tauno Taunola
6 posters
Siirry sivulle : Edellinen  1, 2, 3, 4  Seuraava
KirjoittajaViesti
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptySu Syys 27, 2009 9:13 pm

Minu poisi meeskond võiti mängu 5-2.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptySu Syys 27, 2009 9:18 pm

Tubli meeskond! Mittu väravad isad löid?
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptySu Syys 27, 2009 9:28 pm

Urpo kirjoitti:
Tubli meeskond! Mittu väravad isad löid?

Nüüd Urpo ma ei saa aru, sônaraamat ei aida, tõlkeprogrammi utleb: "Mittu aidat isät loivat".

Kysytkö että löinkö vetoa muiden isien kanssa että kuinka monta maalia tulee...?
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Syys 28, 2009 5:41 am

Urpo tarkoitti, kuinka monta maalia isät löivat? Very Happy Eesti keeles on jalgpallis ja väravpallis "väravad" - maalit. Jos "lyödään vetoa", niin sanotaan "veetakse kihla" ehk kihla vedamine. Siis lause "löinko vetoa muiden isien kanssa että kuinka monta maalia tulee.." on "kas vedasin teiste isadega kihla, kui palju väravaid tuleb.."

Kuid su poiss on tubli ja isa kindlasti uhke!!! sunny
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Syys 28, 2009 10:55 am

Asi klaar!
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyTo Loka 08, 2009 2:33 pm

Sai täna piletid üle Soome lahe ostetud. Laupäeval 10.10. Aleksis Kivi päeval kl 8.30 praam läheb Tallinna suunda. Siis sealt edasi Saaremaale puhkama ja kukeseeni ja lehterkukeseeni korjama ühe nädala ajaks. Loomulikult saun köetakse ka iga päev.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyTo Loka 08, 2009 2:56 pm

Maa lootan Urpolle head puhkust Eestimaal! Kas Eestis on sügis nii sama kui Soomes ja Rootsis? Kuigi tegelikult sügis ei Norrköpingis ole sama kui Kiirunas, Helsingis või Kainuus.

Minu sügis on täna kolmapäevana päikepaisteline, peeaegu suveline.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyTo Loka 08, 2009 10:28 pm

Kas täna oli kolmapäev? Minu meelest oli vist nagu neljapäev Very Happy Minu poolestki Urpole kena puhkust Eestimaa kamariku pääl ja palju õnne Seitsmele Vennakesele Aleksis Kivi päeva puhul! Muide, minu kooliajal oli "Seitse venda" üks kohustuslikust koolikirjanduse raamatutest, mida igaüks pidi läbi lugema, aga see oli tõesti tore raamat, peaks huvi pärast uuesti ette võtma. Mäletan, oli see Juhani vanem ja Lauri noorem vend? No igal juhul oli see mulle palju mõnusam lugeda nendest kohustuslikest, kui Tolstoi "Sõda ja Rahu" ja Pushkini "Jevgeni Oneginit".
Takaisin alkuun Siirry alas
Alma

Alma


Viestien lukumäärä : 3272
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Suomi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyPe Loka 09, 2009 7:59 am

Need vennad olivad Juhani, Tuomas, Aapo, Simeoni, Lauri & Timo(kaksikud) ja Eero kes oli noorim vend. Tõesti väga huvitav raamat, minu lastel on sellinen lühem versioon piltidega: Mauri Kunnase "Seitsemän koiraveljestä".

Kooliajal me loesime igal aastal Aleksis Kive päeva eel selle raamatu. Naersime kui need vennad olivad nagu "metsäläiset", aga need küll mehiks saivad lõpuks.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyPe Loka 09, 2009 9:13 am

Muidugi mõista eile oli neljapäev... Aga ma olen uhke et ma mõeldi öigesti eestiks, sees ma tõesti arvasin et oli kolmapaev...

Minu naaberlinnas Söderköpingis eli mees kes iga aastal vähimalt ühe korda lugi Seitse venda rootsiks. Seel meehel oli antikvariaat, tema armasti raamatuid ja oli lugenud palju, aga Seitse venda oli raamat kes ta armasti kõige rohkem. Ma sain sagedasti alandamist kui ma olin soomlane, nii nagu Aleksis Kivi...
Takaisin alkuun Siirry alas
Alma

Alma


Viestien lukumäärä : 3272
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Suomi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyPe Loka 09, 2009 9:19 pm

Urpole ja sinu perele häid puhkusi ka minu poolt. Teie suvekodu on varsti imeilus sügisel Very Happy
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyLa Marras 14, 2009 2:34 pm

Laupäev, pilvine ja sajune ilm, pime. Meie kass magab toolil, oli kogu öön võttamas kiini rotti.
Takaisin alkuun Siirry alas
Alma

Alma


Viestien lukumäärä : 3272
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Suomi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyLa Marras 14, 2009 3:05 pm

Päikesepaisteline aga külm ilm on siin Tampere kandis. Mul on valu seljas, rinnadgi nagu korvpallid.. nende kaal teeb paha mu seljale Rolling Eyes
Küpsendame kooke minu tütarega, laseme need müügile poja kooliklassile. Väike armas magab minu süles, vaatab arvutit ja vahel nutab.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptySu Marras 15, 2009 9:20 pm

Pühapäev, ei nii külm kui möödunel nädalal. Meeldiv ilm käimisel. Minu sõbra emal oli 90-aastane sünnipäev, austusväärne vanus... Seelest hoolimata et ta on 90, ta on elav, lugeb ajaleht ja käib ajaga kaasas, võib arvata et tema on kõige rohkem 60...
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 1:44 pm

Tauno Taunola kirjoitti:
Laupäev, pilvine ja sajune ilm, pime. Meie kass magab toolil, oli kogu öön võttamas kiini rotti.

Või kogu öö püüdis rotte? Küll sul on tubli kass Tauno! Very Happy
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 1:50 pm

Alma kirjoitti:
Päikesepaisteline aga külm ilm on siin Tampere kandis. Mul on valu seljas, rinnadgi nagu korvpallid.. nende kaal teeb paha mu seljale Rolling Eyes
Küpsendame kooke minu tütarega, laseme need müügile poja kooliklassile. Väike armas magab minu süles, vaatab arvutit ja vahel nutab.

Väike parandus Alma, eesti keeles ei ole kunagi kõrvuti b, g, d nagu siin kirjutasid rinnadgi vaid on rinnadki või näiteks pallidki või homsedki . Aga muu on perfektne Alma, oot veel, "küpsetame kooke mu tütrega" Smile
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 1:55 pm

Ramo kirjoitti:
No siis hakkan mina ka kirjutama. Tõepoolet mu hingerahu ei ole nii hea sellepärast et ma siia kettile nii tihti pole osa võtanud.

Tänä on meil pime sügine päev. Mul on vabapäev kaheteist tööpäeva pärast ja ma magasin hommikul ju nii kaua. Ärkasin üles kell kümme ajal ja pärast seda ma istusin arvutil ja haigutasin.

Kell kaksteist tein endale hommikueine ja keetasin ka kohvi. Täna on veel plaanis tühjendada mu riiekappid. See on esimene töö mu korteerist kolimiseks.

Ikka kirjuta Ramo kuigi su eesti keel ei vaja üldse parandamist. Ainult öeldakse tegin hommikueine ja keetsin kohvi ja riidekapid. korter on ühe "e"-ga.
Sul on põnev elu ees selle kolimisega, tahaks ka kolida Rolling Eyes
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 1:58 pm

Tauno Taunola kirjoitti:
Pühapäev, ei nii külm kui möödunel nädalal. Meeldiv ilm käimisel. Minu sõbra emal oli 90-aastane sünnipäev, austusväärne vanus... Seelest hoolimata et ta on 90, ta on elav, lugeb ajaleht ja käib ajaga kaasas, võib arvata et tema on kõige rohkem 60...

Tauno, sul läheb niiiiii hästi juba! Very Happy Ja see, et su sõbra ema loeb ajalehti ja elab ajaga kaasa, see hoiabki teda ehk nooruslikuna.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 2:44 pm

Agnes, ma usun, et meil kõigil oleks üks soov. Meie tahaksime, et keegi parandaks meie eksitisi nii palju, kui aega ja tahtmist on. Kui ise õppib mitagi valesti, ega keegi ei parnada eksitisi, nii nendest on pärast raske lahti saada. Mitte keegi ei saa pahaseks või solvu sellest, vaid on tänulik öpetuse eest.
Takaisin alkuun Siirry alas
Alma

Alma


Viestien lukumäärä : 3272
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Suomi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 4:42 pm

Agnes kirjoitti:
Alma kirjoitti:
Päikesepaisteline aga külm ilm on siin Tampere kandis. Mul on valu seljas, rinnadgi nagu korvpallid.. nende kaal teeb paha mu seljale Rolling Eyes
Küpsendame kooke minu tütarega, laseme need müügile poja kooliklassile. Väike armas magab minu süles, vaatab arvutit ja vahel nutab.

Väike parandus Alma, eesti keeles ei ole kunagi kõrvuti b, g, d nagu siin kirjutasid rinnadgi vaid on rinnadki või näiteks pallidki või homsedki . Aga muu on perfektne Alma, oot veel, "küpsetame kooke mu tütrega" Smile

Tänud sulle, Agnes!! Ma juba ootan, ett parandat minu kirjutisi cheers Püüan mäletada eelmiste sõnade õige moodi.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 6:02 pm

Mu üks eksitus jäi vist parandamata, eksitisi peaks arvatavast olema eksitusi.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 7:30 pm

Urpo kirjoitti:
Mu üks eksitus jäi vist parandamata, eksitisi peaks arvatavast olema eksitusi.

Vahet pole, Urpo, eksitisi või eksitusi, öeldakse mõlemat. Keegi ei pane tähele, kas "i" või "u" Rolling Eyes
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyMa Marras 16, 2009 7:31 pm

Tänan sind, nüüd sai selle asja ka selgeks.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyTi Marras 17, 2009 1:05 am

Tänan Agnes, ma tahan ka et sa parandat minut eesti kui sinul on aeg.

Täna esmaspäevana ma olin kogu päev Stockholmis. Ma ei sagedasti reisi allmaaraudteel, metrool, aga täna ma sõitin. See pärast ma reisin kogu Stockholmi teisel poolel linna, ma käin ebaõigese rongi... Nüüd ma olen nägenu maa aluse Stockholmi!
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 EmptyTi Marras 17, 2009 8:24 am

Tauno Taunola kirjoitti:
Tänan Agnes, ma tahan ka et sa parandat minut eesti kui sinul on aeg.

Täna esmaspäevana ma olin kogu päev Stockholmis. Ma ei sagedasti reisi allmaaraudteel, metrool, aga täna ma sõitin. See pärast ma reisin kogu Stockholmi teisel poolel linna, ma käin ebaõigese rongi... Nüüd ma olen nägenu maa aluse Stockholmi!

Ikka leian selle aja, et su eesti keelt parandada Very Happy

Nädalapäevade kohta öeldakse esmaspäeval, teisipäeval... reedel, laupäeval..

"Ma ei reisi sagedasti metroos, aga täna ma sõitsin. Sellepärast, et ma sõidan tavaliselt teisel poolel Stockholmi linna ja võin istuda valesse rongi... Nüüd olen ma näinud ka maa-alust Stockholmi!"

Ma loodan, et sa tahtsid seda öelda? Rolling Eyes
Takaisin alkuun Siirry alas
Sponsored content





Eestlane päivik - Sivu 2 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 2 Empty

Takaisin alkuun Siirry alas
 
Eestlane päivik
Takaisin alkuun 
Sivu 2 / 4Siirry sivulle : Edellinen  1, 2, 3, 4  Seuraava

Oikeudet tällä foorumilla:Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Periferia :: Asialinja/Asjalik vestlus/Saklig konversation :: Viro/Eesti/Estland-
Siirry: