Periferia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Periferia

Kansainvälinen foorumi/ Rahvusvaheline foorum/ Internationellt forum
 
PääsivuPääsivu  GalleriaGalleria  Latest imagesLatest images  RekisteröidyRekisteröidy  Kirjaudu sisäänKirjaudu sisään  

 

 Eestlane päivik

Siirry alas 
+2
Agnes
Tauno Taunola
6 posters
Siirry sivulle : 1, 2, 3, 4  Seuraava
KirjoittajaViesti
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyPe Heinä 31, 2009 12:03 pm

Homme on august. Ja ma olen laiskloom. Aga ma tahan öelda inimisile et ma olen rääginu eesti keelt aga juulis, seetõttu ma alan see "New Topic" nüüd.

Päikepaisteline, aga tuuline paev, 19 graadi. See suvi on ollu vihmane. Aga suvi ei ole veel lõpp! Ma lootan et augustis paistab päike!
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyPe Heinä 31, 2009 7:05 pm

Tere tulemast tagasi meie keeleõpingutele Very Happy Nii tore, Tauno, et sa ei ole kaotanud huvi eesti keele vastu!
Kas sa oled rääkinud juulis eesti keelt? Või ehk oled veidi lugenud?

Päikesepaistelisi ja tuulisi päevi on ka siin Eestimaa peal jagunud ja eks Eesti ongi üks tuuline maa aga kuigi on olnud palju vihmaseid päevi, ei saa öelda, et suvi oli vihmane võrreldes eelmise aasta suvega ja august ju veel ka muidugi ees!
Muide siin ennustatakse, et ka september tuleb soe ja päikesepaisteline ja jätkub siis nii öelda " vananaistesuvi". Loodame-vaatame, eks näe!
Igal juhul on tänavu väga hea marja-aasta, siin Eestis vähemalt. Maasikaid saame siiamaani, nüüd upume vaarikatesse ja musta- ja punasesõstrapõõsaste oksad on lookas marjade all. Paistab, et ploomegi tuleb palju, aga õunte kohta ei oska veel öelda. Talve- ja sügisesordipuud on tühjad, kuid varsti valmivaid suveõunu tuleb küll. flower
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyPe Heinä 31, 2009 7:25 pm

Väga kena, et Tauno jälle tahab eesti keeles targemaks saama. Jah, sel suvel on nii vihma kui päikest ka olnud. Ilmataat teeb mis ta tahab, aga kukeseeni saime täna taas tohutu palju. Vaarikaid ja mustikaid jätkub ka. Loodame, et suvised ilmad tulevad jälle ja saame mereranda ujuma minna. Veel paar nädalat on aega siin olla.
Heinatööd on tehtud ja hobustele jätkub talveks süüa.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyPe Heinä 31, 2009 11:43 pm

Siin Rootsis on ka hea marja-aasta, minu hea sõbranna tööst õeldib et tema on korjanu tublisti mustikast. Rohkem kui viimasel aastal.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyLa Elo 01, 2009 12:02 am

Jaa Tauno, su hea sõbranna ütleb, et ta on korjanud tublisti mustikaid. Neid on kindlasti rohkem siin Eestiski kui viimasel aastal. See sõltub vist kevadest kuigi tänavu kevad oli küll päikeseline, aga külm ja öökülmasid oli kaua. Aga õnneks mitte nii kaua ja püsivalt, et oleks marjade ja marjapõõsaste õied külmetanud.
Vihmad aga mõjuvad teisalt hästi seentele, juba räägivad, et palju kukeseeni metsas ja enam veelgi tulemas, praegu vistl pisut vara.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyMa Elo 03, 2009 2:09 am

Pühapäev mööda. Aga ma ei homme ole töös, ma olin eile ja kaks tundi täna. Kogu õhtu ma olen mänginu muusikat raadiost ja televisioonist, raadio oli minu tagahoovil ja ma lootan et minu naabrid armastab portugaallast fadomuusikat nii palju kui ma ise...

Raadio mängidi õhtul tõesti rahvusvahelist folkmuusikat, Portugallast, Poolast, ja Tõva Vabariikist. Tegelikult ma ei teanud kus on Tõva Vabariik, aga nüüd ma tean:

http://et.wikipedia.org/wiki/T%C3%B5va

Televisioonist ma vaadasin inglise popshown Later With Jools kus Metallica mängidi heavyrock ja Carla Bruni laulab prantsuse keelel folkmuusikat. Ja viimaseks ma vaadasin dokumenti kuubasest muusikast. Tauno Taunolan Rahvusvaheline Muusikapühapaev.

(Kas võib kaasa arvata et Metallica trummilööja Lars Ulrich on taanlane?)
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyTo Elo 06, 2009 1:24 am

Täna oli tõepoolest soojus! Nüüd kui inimese alustab tööt, tuleb suvi.

Ma ise olen õhtul küpsetanu vorsti grillimas, kes ma olne söönu Põltsamaa Kange Sinepi koos, Tänan väga Urpo!

Pöltsamaa Sinep on meie kodus faktor kes mõistma tütarlapse meehest. Naised ei taha süüa Põltsamaa Sinepi, meie 16-aastane poisi söö, aga tüdruk, ka 16 aasti, söö rootsalaist sinep.

Tegelikult tugev sinep on Tauno "macho-omadus", muidu on ta tasane...
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyTo Elo 06, 2009 1:36 am

Agnes kirjoitti:
Jaa Tauno, su hea sõbranna ütleb, et ta on korjanud tublisti mustikaid. Neid on kindlasti rohkem siin Eestiski kui viimasel aastal. See sõltub vist kevadest kuigi tänavu kevad oli küll päikeseline, aga külm ja öökülmasid oli kaua. Aga õnneks mitte nii kaua ja püsivalt, et oleks marjade ja marjapõõsaste õied külmetanud.
Vihmad aga mõjuvad teisalt hästi seentele, juba räägivad, et palju kukeseeni metsas ja enam veelgi tulemas, praegu vistl pisut vara.

Ma vaadasi ôhtul televisiooni uudiste saade, kes ütleb et siin aastal ei kogu Rootsis ole mustikaid nii rohkest kui viimasel aastal, aga ma ja minu sõbranna nii arvasime. Kaks külma öö juunis häviti saaki.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyTo Elo 06, 2009 2:29 pm

Tauno Taunola kirjoitti:
Täna oli tõepoolest soojus! Nüüd kui inimese alustab tööt, tuleb suvi.

Ma ise olen õhtul küpsetanu vorsti grillimas, kes ma olne söönu Põltsamaa Kange Sinepi koos, Tänan väga Urpo!

Pöltsamaa Sinep on meie kodus faktor kes mõistma tütarlapse meehest. Naised ei taha süüa Põltsamaa Sinepi, meie 16-aastane poisi söö, aga tüdruk, ka 16 aasti, söö rootsalaist sinep.

Tegelikult tugev sinep on Tauno "macho-omadus", muidu on ta tasane...

Sa oled nii tubli Tauno!
Aga ma veidikene nüüd selle teksti kordan üle..

"Täna oli tõesti soe! Nüüd, kui inimesed alustavad tööd, tuleb suvi,
Ma ise olen õhtuti grillinud vorste ja söön neid Põltsamaa kange sinepiga koos, tänan väga Urpo!"

Siin, Tauno järgmisest lausest ei saa hästi aru, kas tahad öelda, et "meie kodus paneb Põltsamaa sinep tütarlapsed mõistma mehi?" Rolling Eyes
"Naistele ei meeldi see sinep, meie 16-aastane poiss sööb, aga tüdruk, ka 16-aastane sööb rootsi sinepit.
Tegelikult näitab tugev sinep Tauno "macho-omadust", muidu on ta vaikne.." Laughing

Ma ei tea kas ma mõistsin õigesti, aga ehk Urpo või Alma siis parandavad.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 9:38 am

Teisipäev, pilvine ilm. Peren noored on koolis, kõik seel aastal gümnaasiumis, tüdruki erakoolis "Natuurhumanistine Gümnaasium" kes vanam tüdruk on käinud üks aasta.

Poiss on ka erakoolis, tema õpingute suund on "sport ja ühiskond".

(Tämä on aloittelijalle aivan liian vaikeaa, en edes suomeksi pysty tyhjentävästi parilla lauseella selittämään Ruotsin lukiosysteemiä...)
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 11:13 am

Tauno Taunola kirjoitti:
Teisipäev, pilvine ilm. Peren noored on koolis, kõik seel aastal gümnaasiumis, tüdruki erakoolis "Natuurhumanistine Gümnaasium" kes vanam tüdruk on käinud üks aasta.

Poiss on ka erakoolis, tema õpingute suund on "sport ja ühiskond".

(Tämä on aloittelijalle aivan liian vaikeaa, en edes suomeksi pysty tyhjentävästi parilla lauseella selittämään Ruotsin lukiosysteemiä...)

Loistavaa Tauno, odet edennyt pitkin askelin. Kielioppi on viron kielessä yhtä hankalaa kuin suomessakin. Minä en ole laiskuuttani viitsinyt opetella kielioppia ja korvakuulolta opittuun kieleen on jäänyt aukkoja, joita myöhemmin on vaikea paikata. Jos saat jostakin käsiisi Keelesild-Kielisilta kirjan, niin ota ihmeessä se. Minä olen sitä silmäillyt hiukan ja minusta tuntuu, että sitä kautta kieli avautuu suhteellisen vaivattomasti. Todisteena tästä pidän sitä, että Kielisiltaa astellessaan armas puolisonkin on oppinut viroa jonkin verran Very Happy . Kielisiltaan saa varmaankin myös TV-sarjan, jossa mm. Heikki Kinnunen opetteli viroa.

Ihmisistä puhuttaessa käytetään muotoa kes, esim. Tauno, kes on andekas muusik
muista tai muusta taas muotoa mis (partitiivi mida), esim. see kontsert, mis oli suurepärane

Toisin sanoen, tuossa sinun ylläolevassa tekstissäsi on vain vähän korjattavaa toisessa lauseessa, jonka minusta pitäisi kuulua jotensakin näin: Pere noored on koolis, kõik sel aastal gümnaasiumis, tüdruk erakoolis NG, mida (või kus] vanem tüdruk on käinud ühe aasta.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 12:34 pm

Vist tv-seeria oligi Nael kummi. Ehk seda saab ka dvd-plaati kujul.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 5:40 pm

Täällähän se!

http://yle.fi/opinportti/kieliportti/naelkummi/kielioppi/index.html

Olen kyllä tutkiskellutkin tuota sivustoa aina joskus, tulee vaan heiteltyä vähän arvaamalla tuota kieltä silloin tällöin kun laiskloom ei viitsi kaikkea tuplakollata.

Tämä taitaa olla muuten kolmas kerta kun Urpo huomauttaa minulle jos-sanan käytöstä.Omaksi puolustuksekseni tämä on kylläkin tapahtunut joka kerran eri foorumeilla... Niiden joko kaatuessa tai sellaiselta pois lähdettäessä jolloin vanhoihin viesteihin ei enää ole ollut palaamista.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 5:52 pm

Tauno, muistaakseni puhe on ollut joka, mikä-sanoista. Anteeksi, että huomauttelen. Ei pikkuseikkoihin pitäisi takertua. Tuollaiset pienet kauneusvirheet ovat pelkästään persoonallisia. Sinun viron kielesi on loistavaa, jos ajatellaan kuinka olet omin päin opiskellut ja kuinka vähän siitä on aikaa, kun aloitit. Tulet vielä joskus Saarenmaalle intensiivikurssille.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 8:58 pm

Urpo kirjoitti:
Tauno, muistaakseni puhe on ollut joka, mikä-sanoista. Anteeksi, että huomauttelen (...) Tulet vielä joskus Saarenmaalle intensiivikurssille.

Niin muuten taisi ollakin, olen iga tapauksessa niistäkin aika pihalla joten hienoa vaan että huomauttelet, ja muut myös, sehän tämän ketjun tarkoitus onkin että hullut kirjoittaa ja viisaammat korjaa.

Intensiivikurssi Saarenmaalla olisi todellinen unelma....
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 9:40 pm

Huhuh, vaatasin seda keeleõppelinki ja mul tekkisid ihukarvad püsti pale See eesti keel on ju niiiiiiiiiiiiiiiiii raske!
Igaljuhul minu suurim lugupidamine ja austus teile ponnistuste eest meie pisikese keele õpingutel!!!
No Saaremaa intensiivkursus ei ole loodetavasti mingi täitumatu unistus, sellele aitame meie ja minagi oma võimaluste kohaselt igati kaasa!!!
Isegi väga loodan järgmisel aastal ikka Saaremaale jõuda ja Urpot oma "kodukeskkonnas" näha Very Happy Cool
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyKe Elo 19, 2009 10:44 pm

Teeme nii ja laiendame kursust sedati, et seal saab õppida soome keelt ka. Helekese sõnaraamatud ootavad seal ilusti pakendis. Tulete ühes koos ja Tauno koos omadega ning veel nad siit periferiast, kes tahavad tulla.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyLa Syys 05, 2009 12:09 pm

Laupäev, väljas on sügiselt vihm ja pilvine ilm, aga aega ajalt päike paistab. Meie tagahoovil on väike pihlakas kiinni marid.

Kas eestlased teadab mis rebase ütles pihlamareist? Või viinamareist?
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptySu Syys 06, 2009 12:15 pm

Pühapaev, päikepaisteline ilm. Täna ma magasin ammu. Aga meie kass magab veel nüüd.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptySu Syys 06, 2009 9:05 pm

Tauno Taunola kirjoitti:
Laupäev, väljas on sügiselt vihm ja pilvine ilm, aga aega ajalt päike paistab. Meie tagahoovil on väike pihlakas kiinni marid.

Kas eestlased teadab mis rebase ütles pihlamareist? Või viinamareist?

Meie tagahoovis on pihlakas marju täis.
Eestlased ütlevad: "viinamarjad on hapud", kui keegi muu sai oma tahtmise mitte mina, "ah las olla, polegi mulle vaja, need olidki jamad", see on selle kohta.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyPe Syys 18, 2009 11:59 am

Reede, pilvine aga vaikne ilm. Olen ollu natuke haige, nüüd ma köhin pisut. Uudised ütleb "sigainfluentsast". (mikä mahtaa olla sikainfluenssa viroksi?)

Kogu Rootsis või ennast vaksineerida, aga see vaktsiin viibid arvamust kauem. Ma ei oleda et minul oli see haig, aga lootan et minu pere, eriliselt proua Taunola saab vaktsiini.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptyPe Syys 18, 2009 1:19 pm

"Seagripp" on see eesti keeles. Eestis pole veel kuuldagi, et kedagi vaktsineerima üldse hakataks. Eks siis hakatakse ehk midagi "liigutama", kui keegi ära sureb. Twisted Evil Aga ega siis igasugune köha või kurguvalu ka kohe seagripp ole.
Kiiret paranemist sulle Tauno!
Takaisin alkuun Siirry alas
Klassmormor

Klassmormor


Viestien lukumäärä : 449
Join date : 30.05.2009
Paikkakunta : Åhus, Ruotti

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Kielet..   Eestlane päivik EmptyLa Syys 19, 2009 10:11 am

Onpa Tauno ollut ahkera ja opetellut viroa.

Tässä osoite mistä löytyy viron kurssi ja monta muutakin www.positiivarit.fi

Hommaisin mutta on vähän kallis mun tuloille juuri nyt.

study
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptySu Syys 20, 2009 10:13 pm

Klassmormor kirjoitti:
Hommaisin mutta on vähän kallis mun tuloille juuri nyt.

study

Et sinä mitään kursseja tarvitse. Täällä ei maksa opiskelu mitään! Agnes on sen verran hyväntahtoinen opettaja... Tietenkään muita foorumilaisia unohtamatta. Urpo, Ramo ja Alma ovat myös puuttuneet runoiluuni ankaralla mutta oikeudenmukaisella kädellä. Nuhtelevat aina silloin tällöin kun livistän oppitunneilta.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik EmptySu Syys 27, 2009 3:23 pm

Puhapaev. Fantastiline, peaaegu suvine ilm, päikepaiste, soe tuul. Kella nelja on jalgpallivõistlus, minu 16-aastane mängide juuniooride meeskondas. Kirjutan õhtul mis tulemus oli.
Takaisin alkuun Siirry alas
Sponsored content





Eestlane päivik Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik Empty

Takaisin alkuun Siirry alas
 
Eestlane päivik
Takaisin alkuun 
Sivu 1 / 4Siirry sivulle : 1, 2, 3, 4  Seuraava

Oikeudet tällä foorumilla:Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Periferia :: Asialinja/Asjalik vestlus/Saklig konversation :: Viro/Eesti/Estland-
Siirry: