Periferia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Periferia

Kansainvälinen foorumi/ Rahvusvaheline foorum/ Internationellt forum
 
PääsivuPääsivu  GalleriaGalleria  Latest imagesLatest images  RekisteröidyRekisteröidy  Kirjaudu sisäänKirjaudu sisään  

 

 Eestlane päivik

Siirry alas 
+2
Agnes
Tauno Taunola
6 posters
Siirry sivulle : Edellinen  1, 2, 3, 4  Seuraava
KirjoittajaViesti
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyTi Marras 17, 2009 9:20 am

Tubli Agnes! Sina oled kulla väärt.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyTi Marras 17, 2009 3:45 pm

Urpo kirjoitti:
Tubli Agnes! Sina oled kulla väärt.

Nüüd ma norin ka, kui norimiseks läks - kulda väärt Rolling Eyes Aga aitäh kiituse eest, hoopis teie olete nii tublid!
Takaisin alkuun Siirry alas
Vieraili
Vierailija




Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Marras 21, 2009 3:00 am

En saa unta ja täällä kirjoittelen yksikseni. Taas luultavasti väärässä kohdassa, mutta...
Minun virolainen oppilaani kaipaa niin takaisin kotiin. Vanhemmat ovat Suomessa työssä, mutta Pikku Leann haluaisi olle Virossa. Tuntuu jotenkin niin pahalta, että lapsi haluaa juurilleen. Mutta rahan takia pitää koko perheen olla Suomessa. Jokaisessa kirjoituksessa ja piirustuksessa tyttö ilmaisee kaipuunsa kotiin Viroon.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyTi Marras 24, 2009 1:37 pm

Tämä alielin puheenvuoro sattuu, vaikka onkin väärässä kohdassa.

Olin itse juuri tuollainen Leann vaikka olinkin poika tasan neljäkymmentä vuotta sitten. Sopeutuminen oli alussa hankalaa vieraaseen maahan, vieraaseen kieleen, tiedän niin tarkkaan miltä tuosta tytöstä tuntuu. Vei aikaa ennen kuin sain kavereita ja opin kielen.

Voin tuolle tytölle sanoa että aika parantaa vaikkei se välttämättä juuri nyt siltä tunnu. Lapsen on yleensä helpompi sopeutua, hiljaa hyvä tulee. Jos hän vielä vuoden päästä on Suomessa on tilanne toivottavasti aivan toinen. Tosin tällä hetkellä hänellä on vaikeaa, meille aikuisille on yksi vuosi lyhyt aika, lapselle se on ikuisuus.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyTi Marras 24, 2009 7:58 pm

Ei tässä osaa kukaan oikeesti lohduttaa! Lapselle vielä vaikeampi, mutta Tauno on oikeassa, vuoden päästä hän ei ajattele enää sitä ja siitä juuri ehkä olis hyvä keskustella. En ole kyllä varma, mutta Suomi ei ole niin vieras maa virolaiselle kuin alussa tuntuu. Se kuitenkin riippuu myös ihmisen oman luonteesta. Löytyisko joku toinen virolainen lapsi siellä kaupunkissa, jonka kanssa jakaa ikävöimiset?
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyPe Tammi 08, 2010 2:34 pm

On uus aasta. Januaar 2010. Ma lootan et ma kasutan eesti keelt enam kui varemal aastal. Aga ma tunden nuud et mun ei tarvitse vaadata sõnaraamat nii palju kui januaaris 2009.

Täna on -11 graadi. Nädala algus oli -17. Meil on soojus. Hemavan on väike küla Põhja-Rootsis. Seal on -40.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Tammi 09, 2010 1:07 pm

Laupaev, -13 graadi. Esimine päikepaiste seel aastal!
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Tammi 16, 2010 3:33 pm

Laupäev. -0,6 graadi. Sadab väike lund. Täna ma kavatsen olla laiskloom, ei tege midagi. Vist ma vaadan televisiooni kui ma jõudan.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Tammi 16, 2010 10:06 pm

Tauno, meil akna taga kraadiklaas näitab -9 kraadi, aga lubati veel külmemat. Eks lõuna- ja sise-Eestis ehk tulebki ligi -20, rannikul ja mere ääres on alati soojem, aga see ei tähenda, et on soojem. Tallinna -5 kraadi on sama külm, kui näiteks kesk-Soome -15. Minagi vaatasin televisiooni, olin tugitoolisportlane ja elasin kaasa Otepää MK suusavõistlusele. Homme ei tee ka midagi, tahaks vaid ka ise suusad alla saada, kui jõuan.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Tammi 16, 2010 10:08 pm

Ramo kirjoitti:
Tauno Taunola kirjoitti:
Täna ma kavatsen olla laiskloom, ei tege midagi.

Ostin temalt kümme mottia halkoja. Veel oleks vaja leida odav mootorsaag.

Ostsid temalt kümme mida? puuhalgusid? Sa siis ostsid õelt küttepuid?
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptySu Tammi 17, 2010 5:24 pm

Soome pealinna kandis hakkab olema küttepuu puudust külma tõttu. Meil on küll üsna vähe maju, kus on puudega köetavad ahjud, aga siiski mõni on. No nüüd kui ebatavalise pikkad käred külmad ilmad oli said küttepuud otsa ja Helsingi kandis on ainult paar kohta, kust puit saab tellida. Praegu peab kusagilt kaugemalt küttepuid otsima. Väljalõige on laenatud lehest Helsingin Sanomat:

"Kuivasta polttopuusta alkaa pääkaupunkiseudulla olla pulaa. Puilla talonsa lämmittävien kannattaa varautua siihen, että kuivia polttopuita voi joutua metsästämään aiempaa kauempaa, sillä puuntoimittajien varastot alkavat olla tyhjiä.

"Tämä myyntipäällikkömme eli pakkanen on varmistanut sen, että menekki on suurempi kuin osasimme arvioida", kertoo Mauri Lukkarinen nurmijärveläisestä Pääkaupunkiseudun polttopuusta.

Pääkaupunkiseudun polttopuu lupaa kuivaa polttopuuta seuraavan kerran vasta ensi syyskuussa. Samaa Lukkarinen kertoo kuulleensa myös muilta puuntoimittajilta."

Ramo muidu, mis see lõhkumata puuhalg ruumimeeter seal teie kandis maksis? Saaremaal lõhutud küttepuud praegu maksab umbes 25 euri ruumimeeter.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptySu Tammi 17, 2010 7:25 pm

Kas ruumimeeter on sama kui motti? Ma ei jõua vaada googlest...
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptySu Maalis 07, 2010 2:35 am

Ma vaadasin täna uuendukse televisioonisarist "Matkalla Virossa" kus "Soomlased vaadavad kui eestalsed elavad". Siiri Sisask ja Tarmo Ruutel reisid vanal Volgal Eestis. Sees osas nemad oli Tallinnas ja Tartus. Nad utleb et Tallinna maan all on palju tunneli ja seest on palju legenda. Kas Agnes või keegi teine eestlane teadab ja utleb enam? Ma armastan sellisi ajaluguja.

Tartu tundub meeldiv linnalt. Ma ei teadanud et Tartu ülikool on nii keskne Eesti historiale ja elule. Ja on meeldiv kuulda et eestlane kohv on parem kui soomlane, kui Siiri Sisask öeldab nii, ma lootan et se on tegelikkus.

See sari on hea ja Siiri Sisask on minu salajane armastus...
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyMa Maalis 08, 2010 8:45 am

Ramot on ilmselt Tartu "vaim" mõjutanud. Rolling Eyes Minu meelest igal eesti linnal on oma "vaim" ja oma nägu ja iseloom. Tallinn oma vanalinna, Toompea ja kohvikutega, Tartu oma ülikooli, Emajõe ja noorusega, Viljandi oma järve, lossi ja idülliliste puumajadega, Pärnu oma mere, rannaliiva ja parkidega, Kuressaaare oma linnuse, sadama ja muhedate saarlastega, Narva oma kindluse, jõepiiri ja nõukogudeaegse pärandiga, Haapsalu oma lossivaremete, vana vaksali ja Valge daami legendiga jne jne. Siia veel kui lisada teised väikelinnad Võru, Põlva, Paide, Rapla, igal linnal oma nägu ja tegu ja legend. Eesti on nii väike ja meie linnakesed on nii eri-ilmelised, et kui näiteks peaksid taevast potsatama kuhugi eesti linna, siis võid eksimatult kohe öelda, kuhu sattunud oled.
Mis puutub Tallinna maa-alustesse käikudesse, siis terve vana-Tallinna alune on neid täis ja mõned neist ulatuvad Tallinna lähedal Pirita kloostrini välja. Siin ka veidi juttu nendest: http://www.linnamuuseum.ee/kok/index.php?&id=258
Nendega seotud ka üks kuulsamatest Tallinna legendidest aadlisoost preili Agnes von Mönnikhuseni ja vürst Gabrieli armastuslooga. Sellest tehtud Eestis ka kultusfilm "Viimne reliikvia", kus osa kaadreid just nendes vanades maa-alustes tunnelites tehtud: https://www.youtube.com/watch?v=yX5ZcR1JiRk&feature=related Selle filmi võib nagu näha otsast lõpuni youtubes ära vaadata.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyKe Maalis 10, 2010 9:30 pm

Noh Agnes, nüüd sinul võibolla on natuke kergem seda õpetaja tööt teha, kui see pikkuMYY hakkab ka meid kõva peaga Jukola venneaskonda hariduse teele juhtima. Eks see Venla-Alma ja Venla-Hjördis aeg ajalt ka õppetunditele eksivad. Teretulemast meie õpetajaks pikkuMYY!
Takaisin alkuun Siirry alas
pikkuMYY

pikkuMYY


Viestien lukumäärä : 108
Join date : 19.02.2010
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyPe Maalis 12, 2010 6:23 pm

Tere kogu see tore ja lõbus eesti keelt õppida sooviv "Jukola vennaskond"!
Mul on hea meel, et olete mind omaks võtnud ja proovin olla selle suure usalduse vääriline.
Püüan olla ka Agnesele vääriliseks abiliseks, sest pean tema kohta ütlema ainult ülivõrdelisi kiidusõnu!
Ta on teile tõest olnud hea õpetaja cheers samuti, kui teiegi olete olnud usinad õpilased!
Ja mida mul muud ongi teile soovida - kui näpud nobedasti tööle ja seda mõnusat "Eestlase Päevikut" edasi kirjutama Wink
Seniks sunny
Takaisin alkuun Siirry alas
pikkuMYY

pikkuMYY


Viestien lukumäärä : 108
Join date : 19.02.2010
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyPe Maalis 12, 2010 7:56 pm

Tore, et keegi nii ruttu mu üleskutsele vastas.
Seda lund on sel aastal tõesti nii palju, et mõnes kohas saame vist veel jaanipäevalgi pisikese lumememme teha Laughing
Kuid meil siin algas tänane hommik suure üllatusega Shocked Eilsele kaunile ja päikeselisele kevadilmale järgnes täna hommikul tihe lumesadu. Ja lund tuli ikka jälle parasjagu juurde. Ainus positiivne pool on selles, et kõik sai korraks jälle puhta "kuue selga". Kuid vett tuli päeva peale selle võrra jälle rohkem. Temperatuur oli ju nullis ja päeva peale tuli veel päikegi välja ja siis oli targem autoteedest eemale hoida Wink
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Maalis 13, 2010 7:29 pm

Laupaev, fantastiline päikepaisteline kevadilm, aga lund on veel igal pool. Täna ma nägi ühe kevadise märgi: külgkorviga mootorratas kes ajab meie edasi kui meie tulime ostureisilt.

Meie linnas on ebamugav kõndima, sest tänavil on libed. Rootsalased ei oodaned nii kõva talv kui seel aastal oli.

Kas teie saate aru?
Takaisin alkuun Siirry alas
pikkuMYY

pikkuMYY


Viestien lukumäärä : 108
Join date : 19.02.2010
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyLa Maalis 13, 2010 8:19 pm

Täna oli tõesti kaunis päikesepaisteline kevadilm nagu Taunogi kirjutab.
Lainaus :
Täna ma nägi ühe kevadise märgi: külgkorviga mootorratas kes ajab meie edasi kui meie tulime ostureisilt.

Meie linnas on ebamugav kõndima, sest tänavil on libed. Rootsalased ei oodaned nii kõva talv kui seel aastal oli.

Tauno tahab meile öeda rõõmsat uudist:
" Täna ma nägin esimest kevadist märki, külgkorviga mootorratas, mis sõitis meie ees, kui me tulime ostureisilt.
"Meie linnas on ebamugav kõndida, sest tänavad on libedad. Rootslased ei oodanud nii rasket talve, kui sel aastal tuli."

Ikka saame aru Very Happy

Ka mina käisin täna jälle üle väga pika aja mere ääres jalutamas. Seni peletasid külmad tuuled mind ikka ruttu koju sooja.
Kuid täna ei suutnud enam "looduse kutsele vastu seista".
Lund oli palju ja laht oli ka üleni jääs alles. Jalutajate jaoks olid teerajad ilusasti lahti aetud. Kuid luiged ja pardid olid teisele poole poolsaart - lahtise vee juurde ära kolinud. Kuid päikeseloojang oli kaunis.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyMa Maalis 15, 2010 8:36 am

Ega seal Ungarimaal ka päris kevad või suvi veel olnud. Aga peaasi et saime tagasi koju. Siin on veelgi külmem. Homme peab kahjuks jälle tööle minema. Teile kõigile soojad tervised ilusast ja meeldivast Budapestist.
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyMa Maalis 22, 2010 2:49 pm

Kui keegi juhtub Soome pealinna kandis olema 25.03. nii tahan irformeerida, et Imbi Paju tuleb tuleb koos Eesti suursaatiku Merle Pajulaga tollal Helsingi Rikhardikatu raamatukokku esitlema oma filmi Soome lahe õed. Pajud õitsevad Smile

Rikhardinkadun kinosalonki
25.3. klo 18
Virolaisen elokuvan ilta
Rikhardinkadun kirjasto, Rikhardinkatu 3, Helsinki

Virolaisen elokuvan 100-vuotis juhlavuoden kunniaksi esitämme: Suomenlahden sisaret, suomalaisten ja virolaisten lottien yhteistyöstä kertova psykohistoriallinen dokumentti.
Kunniavieraina elokuvan ohjaaja Imbi Paju sekä Viron suurlähettiläs Merle Pajula.

Vapaa pääsy!
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptySu Maalis 28, 2010 10:56 pm

Sunnipäev, suviaeg, on vaimustav et õhtul on valgus. Täna lendva lõi minu selga, on vaevalist käia kumaras. Õnnelik ma en homme tähenda kaeva oja.
Takaisin alkuun Siirry alas
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyMa Maalis 29, 2010 5:15 am

Tauno Taunola kirjoitti:
Sunnipäev, suviaeg, on vaimustav et õhtul on valgus. Täna lendva lõi minu selga, on vaevalist käia kumaras. Õnnelik ma en homme tähenda kaeva oja.

Tauno, onko sulla syntymäpäivä tai mitä "sunnipäeva" tarkoitit?
Suveajal on tõesti tore, kui päev on pikk ja õhtud valged.
Voi kas selja närvipõletik lõi sul selga? Meil rahvakeeli nimetatakse seda haigust ka "issiaseks" Smile Öeldakse, mul on issias. Siis Tauno, on seljale vaja kuuma sauna vihtlemisega või head seljamassaazi. Minulegi lööb vahel issias selga, aga kuna mul sauna ja masseerijat ei ole, siis kasutan spordikreemi ja naelapatja. Naelapadi on selline väike kummist alus, kus on väikesed teravad naelakesed püsti, sellel haige kohaga lamades läheb paremaks.
Viimasest lausest üritan aru saada - õnnelik ma ei ole, aga homme tähendab see ojja hüppamist või kraavi kaevamist? Very Happy
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyMa Maalis 29, 2010 7:23 am

Ma arvan, et Tauno tahab öelda, et ta on õnnelik sellest, et tal ei ole vaja homme kraavi kaevata olgugi, et ta on uittoneuvosehdokas (parvertusnõunikkandidaat). Minu arust lendva on nõianool ja issias on istmikunärvivalu. Mul on issias kaks korda olnud. Istmikunärv jääb pingule ja valu on selline, et sa ei saa üldse kõndida. Hea kui sa üldjoontes saad hetkeks püsti tõusta.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 EmptyMa Maalis 29, 2010 7:49 pm

Pühapaev tietenkin! Olen kirjoittanut sen sata kertaa ja kuitenkin muistin väärin kun en käyttänyt sanakirjaa...

Yritin todellakin selittää että minuun iski eilen noidannuoli ja että olin onnellinen kun en seuraavana pävänä aikonut kaivaa ojaa. Yritin olla hauska vieraalla kielelllä!

Issiasta minulle ei ole, eikä ole tänään vaivannut selkä pahemmin muutenkaan, hyvin nukuttu yö teki tehtävänsä. Se noidannnuoli tuli muuten aika epämiehekkäällä tavalla kun en edes nostanut painoja. Kumarruin nostamaan limsapulloa lattialta ja kääntäydyin samalla vähän sivuun kun olin nousemassa ylös ja naks! Kipeä oli koko eilisen päivän ja illan.
Takaisin alkuun Siirry alas
Sponsored content





Eestlane päivik - Sivu 3 Empty
ViestiAihe: Vs: Eestlane päivik   Eestlane päivik - Sivu 3 Empty

Takaisin alkuun Siirry alas
 
Eestlane päivik
Takaisin alkuun 
Sivu 3 / 4Siirry sivulle : Edellinen  1, 2, 3, 4  Seuraava

Oikeudet tällä foorumilla:Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Periferia :: Asialinja/Asjalik vestlus/Saklig konversation :: Viro/Eesti/Estland-
Siirry: