Periferia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Periferia

Kansainvälinen foorumi/ Rahvusvaheline foorum/ Internationellt forum
 
PääsivuPääsivu  GalleriaGalleria  Latest imagesLatest images  RekisteröidyRekisteröidy  Kirjaudu sisäänKirjaudu sisään  

 

 Grillihooaeg

Siirry alas 
3 posters
KirjoittajaViesti
Agnes

Agnes


Viestien lukumäärä : 869
Join date : 29.05.2009
Ikä : 59
Paikkakunta : Tallinn

Grillihooaeg Empty
ViestiAihe: Grillihooaeg   Grillihooaeg EmptyKe Huhti 21, 2010 1:35 pm

Pärast mitut külma- ja talvekuud on lõpuks kätte jõudmas suvi ja grillimishooaeg. Seega on oluline värskendada oma mälu selle peene värskes õhus toimuva toiduvalmistamise etiketi osas, kuna see on ikkagi ainus toiduvalmistamise viis, millega "tõeline" mees tegeleb - ilmselt sellega seonduva kõrge ohuteguri tõttu.

Kui mees pakub välja, et ta grillib, järgneb sellel allpool lahtiseletatud ahelreaktsioon:
Protsess...

(1) Naine ostab toidu.
(2) Naine valmistab ette salati, köögiviljad ja magustoidu.
(3) Naine valmistab liha ette grillimiseks, asetab selle kandikule koos vajalike toiduvalmistamisvahendite ja -kastmetega ning viib selle mehe kätte, kes viibib grilli kõrval - käes õlleklaas.

Nüüd tuleb oluline osa:
(4) MEES ASETAB LIHA GRILLILE.

Protsess jätkub....
(5) Naine läheb tuppa, et panna valmis taldrikud ja noad-kahvlid.
(6) Naine tuleb välja, et öelda mehele, et liha kärssab. Mees tänab teda ja palub naisel tuua veel üks õlu, kuni ta olukorda lahendab.

Taas oluline osa:
(7) MEES VÕTAB LIHA GRILLILT NING ANNAB SELLE ÜLE NAISELE.

Protsess jätkub....
(Cool Naine paneb valmis taldrikud, salati, leiva, noad-kahvlid, salvrätid, kastmed ja toob need lauale.
(9) Peale söömist koristab naine laua ja peseb nõud.

Ja nüüd kõige tähtsam:
(10) Kõik KIIDAVAD ja TÄNAVAD MEEST tema saavutuste eest toiduvalmistamisel.
(11) Mees küsib naiselt, kuidas tollele meeldis, et mees "vahelduseks süüa tegi" ja naine "puhata sai". Nähes ärritunud nägu, nendib mees, et mõningad naised ei ole kohe millegagi rahul...

See on üks variant ühe tüüpilise Eesti pere grillihooaja algusest, kuidas teil Soomes ja Rootsis asjad käivad? Wink
Takaisin alkuun Siirry alas
Urpo

Urpo


Viestien lukumäärä : 3709
Join date : 29.05.2009

Grillihooaeg Empty
ViestiAihe: Vs: Grillihooaeg   Grillihooaeg EmptyPe Huhti 23, 2010 8:52 am

Küllap see vist enam või vähem samamoodi on igal poolel. Võibolla just täpselt selles variantis mitte. Meil on suvel küll nii, et ma grillin ja suitsutan ja naisterahavas toob vahepeal söömisvahendid. Mina küll puhastan kala ja teen kõik roa ettevalmistamised ise. Söögilaua koristame kõik üheskoos aga nõudepesu on mulle kõige ebameeldivaim töö. Ma väldin nõude pesemist nii palju kui on võimalik.
Takaisin alkuun Siirry alas
Tauno Taunola

Tauno Taunola


Viestien lukumäärä : 1044
Join date : 29.05.2009
Paikkakunta : Norrköping Rootsi

Grillihooaeg Empty
ViestiAihe: Vs: Grillihooaeg   Grillihooaeg EmptyPe Huhti 23, 2010 12:21 pm

Tänan väga Agnes! Nüud ma alan kohe tõlkitsema tema rootsiks ja kirjutan tema meie kööki seinal! See utleb palju Taunola peren suvest...
Takaisin alkuun Siirry alas
Sponsored content





Grillihooaeg Empty
ViestiAihe: Vs: Grillihooaeg   Grillihooaeg Empty

Takaisin alkuun Siirry alas
 
Grillihooaeg
Takaisin alkuun 
Sivu 1 / 1

Oikeudet tällä foorumilla:Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Periferia :: Vapaa keskustelu/ Vaba vestlus/ Fri konversation :: Ruoka ja juoma/Söök ja jook/Mat och dryck-
Siirry: